| Payment Terms | T/T,L/C |
|---|---|
| Supply Ability | N/A |
| Place of Origin | China |
| Merknaam | Rosemount |
| Model Number | 3144P |
| Product name | Rosemount 3144P Temperature Transmitter |
|---|---|
| Output Signal | 4-20 mA with HART 5/6/7 |
| Housing Material | Aluminum, stainless steel |
| Protocol Support | HART, FOUNDATION Fieldbus, PROFIBUS PA (depending on model variant) |
| Ingress Protection | IP66/67, NEMA 4X |
| Product name | Rosemount 3144P Temperature Transmitter |
|---|---|
| Output Signal | 4-20 mA with HART 5/6/7 |
| Housing Material | Aluminum, stainless steel |
| Protocol Support | HART, FOUNDATION Fieldbus, PROFIBUS PA (depending on model variant) |
| Ingress Protection | IP66/67, NEMA 4X |
| Type weergave | LCD -display |
|---|---|
| Temperatuurresolutie | 0,05 ° C |
| Communicatie -interface | Hart, Foundation Fieldbus, Profibus PA |
| Materiaal | Aluminium, roestvrij staal |
| Garantie | 1 jaar |
| Type weergave | LCD -display |
|---|---|
| Temperatuurresolutie | 0,05 ° C |
| Communicatie -interface | Hart, Foundation Fieldbus, Profibus PA |
| Materiaal | Aluminium, roestvrij staal |
| Garantie | 1 jaar |
| Product Name | Rosemount 3144P + 3051 Smart Transmitter Combo |
|---|---|
| Output Signal | 4-20 mA with HART 5/6/7 |
| Operating Temperature | -40 to +85 °C ambient, sensor dependent |
| Protocol Support | HART, FOUNDATION Fieldbus, PROFIBUS PA |
| 3051 Pressure Types | Differential Pressure , Gauge Pressure , Absolute Pressure |
| Type weergave | LCD -display |
|---|---|
| Temperatuurresolutie | 0,05 ° C |
| Communicatie -interface | Hart, Foundation Fieldbus, Profibus PA |
| Materiaal | Aluminium, roestvrij staal |
| Garantie | 1 jaar |
| Sensor -invoerkanalen | Enkele sensorinvoer |
|---|---|
| Stroomvoorziening | 12-42,4 VDC (minimaal 10,5 VDC alleen voor digitaal) |
| Ingress bescherming | IP66/67 |
| Protocolondersteuning | Hart, Foundation Fieldbus, Profibus PA |
| Montageopties | Hoofdbevestiging (644H), Railbevestiging (644R) |
| Meetbereik | Tot verschil 2000 van psi (137,89 bar) |
|---|---|
| Mededeling | Protocol4-20 mA HART, DraadloosHART, FOUNDATION,Fieldbus, PROFIBUS |
| Diagnostiek | Basisdiagnostiek, Lusintegriteit |
| Kleur | Blauw |
| Verwerk bevochtigd materiaal | 316L SST, legering |
| Product name | Rosemount 3144P + 3051 Smart Transmitter Combo |
|---|---|
| Uitgangssignaal | 4-20 mA met HART 5/6/7 |
| Werktemperatuur | -40 tot +85 °C omgeving, afhankelijk van de sensor |
| Protocolsteun | HERT, STICHTING Fieldbus, Profibus-PA |
| 3051 Druksoorten | Differentiële druk, meetdruk, absolute druk. |